Bodrum Yalıkavak


Ençok Yalıkavağa gidiyoruz.Yalıkavağı tercih etmemizin birçok sebebi var elbet. Tatil anlayışı herkes için farklılık gösteriyor. Tatilde favori yerlerinizi belirleyen etkenler, dinlenme ve rahatlama anlayışınıza, yaşınıza, çocuklu çocuksuz  olmanıza bağlı olarak değişiyor. Biz tatilde şehirde bulduğumuz konforun varlığını bildiğimiz  ama istediğimiz  zaman tercih etme imkanımız olan yerleri daha çok tercih ediyoruz.

Püfür püfür esen rüzgarı ile gündüz ve gece  serinlerken, akşamları ise  canınız sıkılmadan gezip, eğlenmek, alışveriş yapmak ve her şeyin bir arada olması sebebiyle de aynı zamanda tatilde kendinizi güvende hissettiğiniz Bodrumdaki en güzel belde.


Çarşısını çok seviyorum her daim cıvıl cıvıl ve neşeli, daha şık ve daha hoşbir atmosferde yemek yemek kahve içmek alışveriş yapmak gibi bir düşünceniz varsa,  Pal Marina’dan başlamak iyi bir fikir olabilir. Gün batımında başka güzel oluyor ve her yıl biraz daha güzelleşiyor. Keyifli bir akşam yemeği için çok şık restoranlar var  Bu yıl çocuklar için de hoppalalı zıplamalı bir aktivasyon yapılmış.

Ege’ye uygun mimari yapıdaki begonvil kokulu avlularda ki çarşıyı gezmek çok son derece güzel. Çok şık butikler var. Bu yıl Mudo’yu göremedim Mudo’nun en güzel yaz elbiseleri hep burada olurdu.Olmaması bence kayıp olmuş. Ancak avluda iç kısımlarda yer alan ‘’Dantel Sokağı’’isimli butik, şimdi  Bitez Dondurmacısının hemen yanına taşınmış. Dışarıdan ilk önce kapının önündeki beyaz dantelli masalar ve vitrin hemen dikkatinizi çekiyor.Bu zaman ayıt gibi değil. Provensal tarzı seviyorsanız, bakmadan duramazsınız.  Bu yıl vitrininde Scarlet O’hara temasıyla müthiş bir vitrin yapılmış.İçerideki her şey el emeği ve göz nuru. Sahibi Aybüke Baran. Aybüke Hanım İzmirli hatta Karşıyakalı. Atölye ile Bodrum arasında seyahat ederek işiyle keyfini birleştirmiş şanslı insanlardan.  Nefis dantel elbiseler, masa örtüleri, plaj elbiseleri  satılıyor. Benim dantel saksılar da  dükkanın önünde sıra sıra  camgüzelleri ile daha da güzel olmuşlar.
(Ne yazık ki o gün yanımda fotğraf makinem yoktu ve cep telefonumun pili bitmişti resimleyemedim. En kısa sürede resimleri eklemek istiyorum.)

Başka bir akşam Çarşısındaysanız, gezip dolaşacak çok yer var. Meşhuuurr Kavaklı köftecisini bilmeyen yoktur. Cumbalı’da balığınızı yedikten sonra, çarşıyı gezmeye başlayabilirsiniz. Önce babalara lokma, çocuklara  meydandaki oyuncakçıdan oyuncak alınmalı ki  peştamallara hediyelik aksesuarlara, bodrumun her yerinde görülebilen örtülere bakmak için zaman olsun.

Ben bu yıl her zamankinden farklı olarak  özellikle aydınlatmalara takıldım galiba. Yalıkavak Art Gallery de gördüğüm el işçiliği ile yapılmış olan Cam avizeler muhteşemdi.Mağazada çok şeker bir bayan satıcı vardı.


Gezmek ve albüm yapmak, anıları biriktirmek her daim paylaşmaksa  en güzel olan...


Keyfiniz bol olsun