Balkon Dekorasyonu

Evlerimizin en küçük alanı olan balkonları dekore etmek ayrı bir keyif.Dekorasyon için çok fazlan alternatif var. Çiçeklerimizi baş tacı ettikten sonra, saksılar,tablolar, puzzle tablolar,aksesuarlar, fenerler ve daha neler neler.


Ben birkaç yıl önce duvarlarıma nazar boncuklu aksesuarlardan toplamaya başladım. Bodrum’dan Çeşme’den çok güzel ve değişik aksesuarları almaya başlayınca bir baktım, Ege'ye giden kardeşimde ,arkadaşlarım da kapıp balkonuma hediyeler getirmeye başladılar. Bazen baştaan planlamadan zaman içinde kendini bulan keyifli mekanlar yaratılabiliniyor. Ben ençok öylesini seviyorum yaşamınıza ait oluyor. 

Maison Francaise Temmuz 2012
Şimdi duvar zeminini yeniden dekore etmek istiyorum.Dün aldığım  Maison Francaise Temmuz 2012 sayısında nefis bir duvar kaplaması buldum. Linkte bulabilirsiniz.


Maison Francaise duvar kaplama
Seçim ‘’dışarıya taşınırken’’  bölümünde. Akseuar önerileride süperdi.

Dekorasyonda beyaz hâkimiyeti ayrı bir huzur ve ferahlık veriyor. Renkler de çok daha rahat kullanılabiliniyor. Rengarenk çiçekler ,saksılar, metal renkli kovalar ile renkleniyor.  Ana temadaki beyaz hakimiyeti için masa sandalyeler için  Koctaşın bu haftaki kataloğu çok güzeldi. Masa sandalye ve banklarda ençok aşağıdaki modeli bendim
Kumaş detaylara ayrıca yer vermek lazım. Bence kumaşlarla yapılan dekorasyon farklılık yaratmak için en güzel malzeme olabilir. Masa örtüleri için çok seçenek var ve artık fiyatları da çok iyi. Runner,masa örtüleri  ve minderler için de benim renk seçimim mor ağırlıklı olması.