Piramit Pasta

Piramit Pasta
Ben öncelikli olarak çikolatalı tariflerimle devam ediyorum.Beni tanıyanlar bilir ben bir çikolata delisiyim.Diyet yaparken, yemeğimden kesiyorum çikolatadan kesemiyorum. 

Bugün sizinle bizim evcek sevilen piramit pasta tarifimi paylaşmaya karar verdim. Piramit pastayı aslında herkes çok seviyor, hem yapması çok kolay hemde buzlukta son dakika misafirleri için çok güzel bir çözüm oluyor. Her çok kolay olan tarifin bir Püf Noktası (PN) vardır. Ona dikkate etmez isek en kolay tarif bir türlü olmaz.

Size tariflerimde gereken yerlerde PN koduyla bunu tarifin altında açıklıyacağım.


Malzemeler:

2 paket pötibör bisküvi
1 paket sana klasik margarin
7 yemek kaşığı pudra şekeri
2 yemek kaşığı kakao
2 yumurta
Vanilya

Öncelikle bisküvileri kırıp hazırlıyoruz.Ben 2 paketten bisküviden 5-6 adet ayırıp eksik kırıyorum.Bizimkiler kuru sevmiyorlar, daha kıvamlı seviyorlar.Bu arada geniş bir tencerede sana margarini iyice eritiyoruz.PN. Margarin erirken yumurtaları çırpıyoruz. PN.içine pudra şekerini ilave diyoruz.Daha sonra sırasıyla kakaoyu çırptığımız yumurtaları ve vanilyayı ekliyoruz. Kırıdğımız bisküvileri bu sosa ekliyoruz.Tüm bisküviler sosa bulanacak şekilde karıştırıyoruz.Ben bazen bisküvilerin %30 unu kakaolu bisküvi seçiyorum.Güzel oluyor,Streç üzerine yayarak piramit şeklini veriyoruz. Dolapta tercihen 1 gece dondurup dilimleyerek servis yapıyoruz.

PN:
  1. Margarin tam olarak erimemiş olursa kokusunu alırsınız
  2. Malzemelerin margarine eklenme sırası önemli,ilk olarak yumurta eklenirse,sıcak margarinin içinde pişebilirler:(